Punktacja Glasgow-Blatchford: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 50: | Linia 50: | ||
|colspan="2" style="background-color: #dee7f0;"|Inne wskaźniki ryzyka | |colspan="2" style="background-color: #dee7f0;"|Inne wskaźniki ryzyka | ||
|- | |- | ||
| | | Tętno ≥ 100 | ||
|style="text-align:center;"|1 | |style="text-align:center;"|1 | ||
|- | |- | ||
| | | Smoliste stolce | ||
|style="text-align:center;"| | |style="text-align:center;"|1 | ||
|- | |||
| Omdlenie | |||
|style="text-align:center;"|2 | |||
|- | |- | ||
| | | Choroba wątroby | ||
|style="text-align:center;"| | |style="text-align:center;"|2 | ||
|- | |- | ||
| | | Niewydolność serca | ||
|style="text-align:center;"| | |style="text-align:center;"|2 | ||
|} | |} | ||
Wersja z 16:40, 1 lis 2015
Skala Glasgow-Blatchford Score (GBS).
Punkty | |
Ciśnienie skurczowe krwi (mmHg) | |
100 – 109 | 1 |
90 – 99 | 2 |
<90 | 3 |
Mocznik (mmol/l (mg%)) | |
6,5 – 7,9 (18,2 – 22,2) | 2 |
8,0 – 9,9 (22,3 – 27,8) | 3 |
10,0 – 27,9 (27,9 – 69,8) | 4 |
≥ 25,0 (69,9) | 6 |
Hemoglobina (mężczyźni, g%) | |
12,0 – 12,9 | 1 |
10,0 – 11,9 | 3 |
<10,0 | 6 |
Hemoglobina (kobiety, g%) | |
10,0 – 11,9 | 1 |
<10,0 | 6 |
Inne wskaźniki ryzyka | |
Tętno ≥ 100 | 1 |
Smoliste stolce | 1 |
Omdlenie | 2 |
Choroba wątroby | 2 |
Niewydolność serca | 2 |