Punktacja Glasgow-Blatchford: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Skala Glasgow-Blatchford Score (GBS). | Skala Glasgow-Blatchford Score (GBS). | ||
{| | {| | ||
| | | | ||
| | |style="text-align:center; font-weight: bold;background-color: #efefef;"|Punkty | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|Ciśnienie skurczowe krwi (mmHg) | |colspan="2" style="background-color: #dee7f0;"|Ciśnienie skurczowe krwi (mmHg) | ||
|- | |- | ||
| 100 – 109 | | 100 – 109 | ||
Linia 14: | Linia 14: | ||
| <90 | | <90 | ||
|style="text-align:center;"|3 | |style="text-align:center;"|3 | ||
|- | |||
|colspan="2" style="background-color: #dee7f0;"|Mocznik (mmol/l; mg%) | |||
|- | |||
| 6,5 – 7,9; 18,2 – 22,2 | |||
|style="text-align:center;"|2 | |||
|- | |||
| 90 – 99 | |||
|style="text-align:center;"|3 | |||
|- | |||
| <90 | |||
|style="text-align:center;"|4 | |||
|- | |||
| <90 | |||
|style="text-align:center;"|6 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Mocznik (mmol/l; mg%) | Mocznik (mmol/l; mg%) | ||
6,5 – 7,9; 18,2 – 22,2 2 | 6,5 – 7,9; 18,2 – 22,2 2 |
Wersja z 16:28, 1 lis 2015
Skala Glasgow-Blatchford Score (GBS).
Punkty | |
Ciśnienie skurczowe krwi (mmHg) | |
100 – 109 | 1 |
90 – 99 | 2 |
<90 | 3 |
Mocznik (mmol/l; mg%) | |
6,5 – 7,9; 18,2 – 22,2 | 2 |
90 – 99 | 3 |
<90 | 4 |
<90 | 6 |
Mocznik (mmol/l; mg%) 6,5 – 7,9; 18,2 – 22,2 2 8,0 – 9,9; 22,3 – 27,8 3 10,0 – 27,9; 27,9 – 69,8 4 ≥ 25,0; 69,9 6 Hemoglobina (mężczyźni, g%) 12,0 – 12,9 1 10,0 – 11,9 3 <10,0 6 Hemoglobin (kobiety, g%) 10,0 – 11,9 1 <10,0 6 Inne wskaźniki ryzyka Tętno ≥ 100 1 Smoliste stolce 1 Omdlenie 2 Choroba wątroby 2 Niewydolność serca 2